Program Festiwalu
* * *Forte/piano
- 18
maja
SOB - 19.00
Miejsce: Sala Koncertowa Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku
Inauguracja FestiwaluJoseph Moog – fortepianOrkiestra Symfoniczna Filharmonii Łódzkiej im. A.Rubinsteina
I.J. Paderewski – Uwertura Es – dur op. 115
E.Grieg – Koncert fortepianowy a-moll op.16
J. Brahms – I Symfonia c – moll op.68
- 19
maja
NIE - 17.00
Miejsce: Akademia Muzyczna w Gdańsku
Nowe Brzmienia GdańskieKoncert muzyki współczesnych kompozytorów gdańskichSinfonietta Pomerania
- 19.00
Miejsce: Centrum św. Jana w Gdańsku
Tobias Koch – fortepiany historyczneMelchior Guante z roku 1800, Graf z roku 1828, Blüthner z roku 1865W programie:
M.K.Ogiński, K.Kurpiński, M.Szymanowska, F,Chopin, I.J.Paderewski
- 20
maja
PON - 18.00
Miejsce: Ratusz Staromiejski w Gdańsku
Laureat konkursu im. F. Chopina na instrumentach historycznychKrzysztof Książek – fortepian historycznyF.Chopin - Koncert fortepianowy f- moll – oryginalna wersja bez orkiestry
- 21
maja
WTO - 18.00
Miejsce: Gimnazjum im. K. Jagiellończyka w Trąbkach Wielkich
Barock Quartet
St.Moniuszko - Kwartet Smyczkowy
- 19.00
Miejsce: Kościół Najświętszej Marii Królowej Polski w Wejcherowie
Roman Perucki – organy Maria Perucka – skrzypce - 19.00
Miejsce: Centrum św. Jana w Gdańsku
J.Haydn - Oratorium Pory RokuJoanna Freszel – sopran Ryszard Minkiewicz – tenor Wojtek Gierlach – basPolski Chór Kameralny
Polska Filharmonia Kameralna Sopot
- 22
maja
ŚRO - 17.00
Miejsce: Studio Koncertowe Radia Gdańsk im. Janusza Hajduna
Laureat nagrody im. J.Waldorffa 52 Festiwalu Pianistyki Polskiej w SłupskuTheo Ranganathan - fortepianJ.Brahms – II Sonata fis – moll op.2
F.Liszt – II Ballada h - moll
S.Prokofiew – IV Sonata c-moll op.29
- 19.00
Miejsce: Sala Kameralna Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku
Koncert PolskiRobert Kwiatkowski - skrzypce Rafał Kwiatkowski – wiolonczela Marcin Sikorski – fortepianA. Panufnik - Trio fortepianowe
L. Różycki - Rapsodia na trio fortepianowe
J. Brahms - Trio fortepianowe H- dur op. 8
- 19.00
Miejsce: Kościół Najświętszej Marii Królowej Polski w Wejcherowie
Roman Perucki – organyMaria Perucka – skrzypce - 20.00
Miejsce: Centrum św. Jana w Gdańsku
PreludesMarcin Wądołowski – gitara Piotr Lemańczyk – kontrabas
- 23
maja
CZW - 17.30
Miejsce: Kościół św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim
Barock Quartet
St.Moniuszko - Kwartet Smyczkowy
- 19.00
Miejsce: Sala Koncertowa Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku
Gidon Kremer TRIO
Gidon Kremer – skrzypce Giedre Dirvanauskaite – wiolonczela Georgijs Osokins – fortepianM.Weinberg - VI Sonata na skrzypce i fortepian op.136
M.Weinberg - 3 fragmenty z cyklu "Kinderheft" op. 16(fortepian solo)
F.Chopin - Trio fortepianowe g-moll op. 8
L. van Beethoven - Koncert na fortepian, skrzypce i wiolonczelę C-dur op. 56 (opracowanie na trio fortepianowe Carl Reinecke)
- 20.00
Miejsce: Centrum św. Jana w Gdańsku
Dawne Brzmienia GdańskieJohann Balthasar Christian Freisslich
Kantata na uroczysty dzień urodzin Najjaśniejszego Pana Króla Polski Augusta III
Cappella Gedanensis
- 24
maja
PIĄ - 18.30
Miejsce: Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim
Roman Perucki – organy Maria Perucka – skrzypce - 19.00
Miejsce: Sala Koncertowa Polskiej Filharmonii Bałtyckiej
Juho Pohjonen – fortepianOrkiestra Filharmonii Bałtyckiej
M. Ravel - Pavane pour une infante défunte
F. Poulenc - Aubade "concerto chorégraphique" na fortepian i orkiestrę
S. Prokofiew – I Koncert fortepianowy Des dur
D. Szostakowicz – I Symfonia f–moll
- 25
maja
SOB - 19.00
Miejsce: Sala Koncertowa Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku
Zakończenie FestiwaluRafał Blechacz – fortepian Bomsori Kim – skrzypceW. A. Mozart - Sonata F-dur na skrzypce i fortepian KV 376
G. Fauré - I Sonata A-dur na skrzypce i fortepian op. 13
C. Debussy - Sonata na skrzypce i fortepian g-moll
K. Szymanowski - Sonata d-moll na skrzypce i fortepian op.9