Program GFM 2021
* * *
- 14
MAJ
PIĄ - 19.00
Sala Koncertowa Polskiej Filharmonii Bałtyckiej
Inauguracja FestiwaluGeorgijs Osokins – fortepianOrkiestra Symfoniczna Polskiej Filharmonii Bałtyckiej
L.van Beethoven – IV Koncert fortepianowy G-dur op.58
Richard Strauss – Divertimento, op. 86 ( według Couperina )
- 15
MAJ
SOB - 19.00
Sala Koncertowa Akademii Muzycznej w Gdańsku
Koncert GdańskiOlczak 65Trio Sopot
Małgorzata Skorupa – skrzypceElżbieta Rosińska – akordeonAnna Sawicka – wiolonczelaNeoQuartet
Karolina Piątkowska-Nowicka – skrzypcePaweł Kapica – skrzypceMichał Markiewicz – altówka Krzysztof Pawłowski – wiolonczelaKrzysztof Olczak – Mea na skrzypce, wiolonczelę i akordeon
Krzysztof Olczak – Anioły ciemności na akordeon i kwartet smyczkowy
Krzysztof Olczak – ACC – 2 na akordeon i taśmę (prawykonanie)
Zbigniew Bargielski – Noc pożegnań na akordeon i kwartet smyczkowy
Claude Debussy – Clair de Lune na 2 akordeony (aranżacja K. Olczak)
Roderik de Man – Auxochromes na fortepian solo i taśmę
- 16
MAJ
NIE - 18.00
Sala Polskiej Filharmonii Bałtyckiej
Chopin inaczejŁukasz Długosz - fletJanusz Olejniczak - fortepianW programie utwory F.Chopina w opracowaniu na flet i fortepian oraz kompozycje I.J.Paderewskiego, W.Kilara i H.M.Góreckiego
- 20.00
Centrum św. Jana w Gdańsku
Dawne Brzmienia GdańskieAgnieszka Tomaszewska - sopranCappella Gedanensis
1. Franciscus de Rivulo - Motety:
- - Jubilate Deo
- - Vias tuas, Domine
- - Delectare in Domino
- - Laudamus Dominum
- - O vos omnes
- - Tota pulchra es
2. Andreas Hakenberger – Deus Canticum Novum
3. Johann Valentin Meder – Der Polnische pracher
4. Kaspar Förster – Vanitas Vanitatum
5. Maximilian Dietrich Freisslich – Dixit Dominus
- 17
MAJ
PON - 17.00
Studio Koncertowe Radia Gdańsk
Laureat Estrady Młodych Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku 2020Kamil Pacholec - fortepianW programie utwory F.Chopina
- 18.00
Studio Koncertowe Radia Gdańsk
Mozart 230Robert Kwiatkowski – skrzypce Łukasz Krupiński – fortepianW.A.Mozart - Sonata na fortepian i skrzypce A – dur KV 305
W.A.Mozart - Sonata na fortepian i skrzypce A – dur KV 526
C.Franck - Sonata na skrzypce i fortepian A - dur
- 18
MAJ
WTO - 19.00
Sala Polskiej Filharmonii Bałtyckiej
Nadzwyczajny Recital FortepianowyIlya Maximov – fortepianF.Liszt - Vallee d'Obermann
F. Chopin - Barceuse Des – dur op. 57
F.Chopin - Walc cis – moll op. 64 n.2
F.Chopin - Walc As – dur op. 64 n.3
F.Chopin - Polonez-Fantazja As – dur op.61
S. Rachmaninow - II Sonata b-moll op.36 (wydanie 1931)
- 19
MAJ
ŚRO - 16.00
Studio Koncertowe Radia Gdańsk
Kandydat do Międzynarodowego Konkursu im. F. Chopina w Warszawie 2021Piotr Pawlak – fortepianW programie utwory F.Chopina
- 20
MAJ
CZW - 19.00
Sala Koncertowa Polskiej Filharmonii Bałtyckiej
Nadzwyczajny Koncert SymfonicznyAlexandre Kantorow – fortepianSinfonia Varsovia
C.Saint-Saens - Wedding Cake
C.Saint-Saens – II Koncert fortepianowy g-moll op.22
W.A.Mozart – Symfonia g-moll KV 183
- 22
MAJ
SOB - 19.00
Centrum św. Jana w Gdańsku
Te DeumMagdalena Stefaniak – sopranKatarzyna Belkius – sopranDominika Stefańska – mezzosopranMykhailo Kushlyk – tenorPiotr Maciejowski – tenor Paweł Horodyski – basPolski Chór Kameralny Schola Cantorum Gedanensis
Orkiestra Filharmonii Poznańskiej
J.Haydn – Te Deum
W.A.Mozart - Laudate Dominum KV 339
K. Kurpiński - Te Deum
- 23
MAJ
NIE - 19.00
Sala Koncertowa Polskiej Filharmonii Bałtyckiej
Zakończenie FestiwaluLeszek Możdżer – fortepianPolska Filharmonia Kameralna Sopot