Anna Fabrello

Absolwentka wydziału wokalno-aktorskiego gdańskiej Akademii Muzycznej, w klasie prof. Brygidy Skiby. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Sztuki.

Od roku 2005 solistka Państwowej Opery Bałtyckiej w Gdańsku, a także asystentka na Wydziale Wokalnym gdańskiej Akademii Muzycznej.

Jeszcze w czasie studiów uczestniczyła w wielu ważnych wydarzeniach artystycznych i koncertach organizowanych przez Akademię Muzyczną w Gdańsku oraz Nadbałtyckie Centrum Kultury, w tym w polskim prawykonaniu Mszy szwedzkiej J. Romana (Sopot 2002, Szwecja 2003) oraz, zarejestrowanej na płycie CD, Kantaty na Wniebowstąpienie P. Frigela (2004), z towarzyszeniem znakomitej szwedzkiej orkiestry Camerata Roman, pod dyrekcją Michela Sagera.

W roku 2003, w Konkursie Polskiej Pieśni Artystycznej w Warszawie, otrzymała wyróżnienie oraz Nagrodę Specjalną Programu II Polskiego Radia.

W dorobku artystycznym posiada takie partie operowe, jak: Eurydyka w operze Orfeusz i Eurydyka Glucka, Kleopatra w Juliuszu Cezarze i Romilda w Xerksesie Haendla, Serpina w La serva padrona Pergolesiego, Sekretarka w Vademecum młodej sekretarki, Hanna w Strasznym dworze,, Zerlina w Don Giovannim, Zuzanna w Weselu Figara, Sylva w Księżniczce Czardasza, Musetta w Cyganerii, Liu w Turandot oraz Arsena w Baronie cygańskim. Prowadzi bogatą działalność artystyczną. Chętnie wykonuje repertuar oratoryjno-kantatowy oraz lirykę wokalną. Koncertuje w kraju i za granicą.