Isabelle Perrin

Studiowała w Konserwatorium w Nicei i słynnej Juilliard School of Music w Nowym Jorku.

W 1990 roku została pierwszą harfistką Orchestre National de France. W tym samym roku uhonorowano ją tytułem solistki The Menuhin Foundation. W roku 1999 została laureatką Torneo Internazionale de Musica w Rzymie.

Jako solistka, Isabelle Perrin regularnie występuje ze znakomitymi zespołami orkiestrowymi, takimi jak: Northwest Sinfonietta (Seattle, USA), Oshawa-Durham Symphony (Kanada), Orchestra Filharmonico de Jalisco (Meksyk), Orkiestra Symfoniczna Czeskiego Radia w Pradze (Czechy), Brussels Philharmonic (Belgia), Narodowa Orkiestra Symfoniczna (Irlandia), BBC Wales Orchestra oraz najważniejsze orkiestry francuskie, między innymi: Orchestre National de France, Orchestre National de Lille, Orchestre National du Capitol de Toulouse czy Orchestre National de Lorraine.

Isabelle Perrin regularnie występuje w Europie, Ameryce, Afryce, Azji i Australii. W tym sezonie jej koncerty i prowadzone przez nią klasy mistrzowskie odbędą się niemalże w całej Europie, Północnej i Południowej Ameryce, Azji i Australii.

Osobowość Isabelle Perrin była inspiracją dla wielu kompozytorów. Pierick Houdy – zwycięzca Grand Prix w Rzymie – napisał dla niej Concerto Français, którego prawykonanie odbyło się we Francji z Orchestre de Bretagne. Bernard Andres, jeden z najważniejszych twórców muzyki na harfę, zadedykował jej swoje Danses d’Eri zulie, które swoją premierę miały z Orkiestrą Czeskiego Radia w Pradze. Jej nazwisko widoczne jest także w partyturze South Shore Elżbiety Sikory.

Isabelle Perrin nagrała kilkanaście płyt dla renomowanych wytwórni, takich jak Hortensia, Arion, Pavane, Intégral i FIM.

Zarejestrowała recitale utworów B. Andresa, utwory na flet, wiolonczelę i harfę A. Baxa z The Turner Trio, którego jest członkiem założycielem. Dokonała pierwszego w historii światowej fonografii nagrania Concerto in C F.A. Boieldieu, zarejestrowała utwory na harfę P. Houdy’ego i najsłynniejsze dzieła francuskich kompozytorów, takich jak Fauré, Caplet, Roussel i Pierné.

Isabelle Perrin jest profesorem w Ecole Normale de Musique de Paris i prowadzi klasy mistrzowskie na całym świecie (w Europie, USA, Meksyku, Japonii, Korei, Chinach, Australii, itd.). Gościnnie wykłada również w Królewskiej Akademii Muzyki w Londynie i Indiana University w Bloomington. W 2004 roku była dyrektorem artystycznym VI Europejskiego Sympozjum Harfistów. Jest także wiceprezydentem Światowego Kongresu Harfistów, który co trzy lata organizuje międzynarodowe wystawy w różnych krajach.