Agnieszka Stulgińska

Jest absolwentką Wydziału Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Rytmiki, a także Kompozycji (klasa prof. Krzysztofa Olczaka) Akademii Muzycznej w Gdańsku.

W latach 2005/6, w ramach programu Erasmus, studiowała u prof. Luca van Hove w Hogeschool voor Wetenschap & Kunst Lemmensinstituut w Leuven (Belgia), następnie odbyła 10-miesięczny staż w ramach stypendium Rządu Belgijskiego oraz studia podyplomowe w klasie prof. Luca van Hove w Królewskim Konserwatorium w Antwerpii.

Jej utwory wykonywane są m.in. przez zespoły: Kwartludium, Lutosławski Piano Duo, Neoquartet, Prometheus ensamble, I Solisti del Vento, Elise Artoisenet & Marie-Noelle Betce Piano Duo, na Gdańskim Festiwalu Muzycznym, Bałtyckim Festiwalu Nauki, festiwalach Musica Moderna w Łodzi, music@venture w Antwerpii, Audio Art – Przestrzenie Dźwięku w Warszawie, na koncertach z cyklu Nowe Brzmienia Gdańskie, w ramach I Latającej Akademii Muzyki Współczesnej w Warszawie, w Studiu Radia Gdańsk, w centrum sztuki współczesnej Stuk w Leuven i w Konserwatorium deSingel oraz Vlinderpaleis w Antwerpii.

Jest laureatką 46 Konkursu im. T. Bairda (2004).

Od 2007 roku uczestniczka 4-letniego programu „Młodzi kompozytorzy w hołdzie Fryderykowi Chopinowi”, powstałego z inicjatywy Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego.

Została wybrana w konkursie kompozytorskim do realizacji projektu multimedialnego dla festiwalu music@venture, była też laureatką konkursu organizowanego przez Prometheus Ensamble.

W 2008 roku stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.