Ewa Leszczyńska

Należy do grona najbardziej interesujących osobowości swego pokolenia.

Pochodzi z rodziny o wielkich tradycjach muzycznych. Interesuje się muzyką, teatrem i tańcem.

Wszechstronnie wykształcona ukończyła Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie fortepianu prof. Jerzego Sulikowskiego. W tej samej uczelni rozpoczęła studia na Wydziale Wokalno-aktorskim u prof. Zofii Janukowicz - Pobłockiej, aby kontynuować je w Conservatorio Giuseppe Verdi w Mediolanie.

Zamiłowana w muzyce wokalnej chętnie wykonuje również muzykę kameralną będąc cenionym partnerem zarówno śpiewaków (m. in. współpracuje w duecie z basem Gianluca Buratto, z którym zdobyła nagrodę Rotary w 2008 roku),jak i instrumentalistów.

Jeszcze jako uczennica z powodzeniem występowała na wielu festiwalach i konkursach zdobywając nagrody i wyróżnienia.

Brała udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez A.Accucharro, H.Muller-Molinari, T.Żylis-Garę, L.Giergievę, D.Baldwina.

Od roku 2007 jest członkiem Laboratorium LIMES w Mediolanie,biorąc udział w przedstawieniach realizowanych przez najwybitniejszych reżyserów takich jak Filippo Crivelli,Pasquale D'Ascola,Mauro Guindani.

Jest zapraszana do wykonań muzyki oratoryjnej.

W grudniu debiutowała w Mediolanie z Mediolańską Orkiestrą Kameralną(Orchestra dell'Accademi Musicale) śpiewając Exultate Jubilate W.A. Mozarta i Ave Maria G.Verdiego.