Vladimir Onufriev

Urodzony 20 czerwca 1967 roku,w Archangielsku.

 

Edukację muzyczną rozpocząl w 1974 roku. Studiował w latach 1982 - 86 w szkole muzycznej w Jarosławiu oraz w latach 1986 - 92 w Konserwatorium im. Glinki w Gorkij (Nizhnyi Novogrod)
pod kierunkiem prof. Margarity A. Samorukovej. W 1992 był asystentem prof. Izraela B. Gusmana w ramach programu wymiany w konserwatorium. Jako student prof. Samorukovej asystował przez trzy lata w orkiestrze symfonicznej szkoły muzycznej. W 1990 zajął trzecie miejsce w Royjskim Narodowym Konkursie dla dyrektorów/dyrygentów chórów studenckich w Nowosybirsku.

 

Od 1991 roku do chwili obecnej jest dyrektorem artystycznym Kameralnej Orkiestry w Archangielsku, która uzyskała status zawodowej w 1991 roku, a w 1993 stała się instytucją. To właśnie z tą orkiestrą Vladimir Onufriev osiągnął największe sukcesy jako dyrektor.

 

Jako prowadzący zespoły kameralne Onufriev postrzega swoją orkiestrę jako "laboratorium wysokich technologii". W jej repertuarze znajduje się w szczególności muzyka Szkoły Wiedeńskiej. Onufriev jest muzykiem, którego zalety są doskonale widoczne także w pracy z większymi formami i większymi orkiestrami. Jego błyskotliwa nie standardowa osobowość połączona jest z wielkim talentem, absolutnym mistrzostwem w interpretacji oraz perfekcją wykonania.

 

Vladimir Onufriev wraz z Narodową Orkiestrą Kameralną w Archangielsku występował w Niemczech, Holandii, Szwecji, Norwegii i Finlandii,
a także na deskach Malyi Zal (Małej Sali) Moskiewskiego Konserwatorium, Sali Rosyjskiej Akademii Muzycznej oraz Bolshoi Zal (Dużej Sali) im. D. D. Schostakovicha Filharmonii w St. Petersburgu.

 

Gościnnie dyrygował orkiestrami większością orkiestr rosyjskich. W latach 2005 - 2006 odbył także tournee po Włoszech i Stanach Zjednoczonych.