Elżbieta Wróblewska

Absolwentka warszawskiej Akademii Muzycznej im.F.Chopina, w klasie prof.Krystyny Szostek-Radkowej.

Jest laureatką Konkursu Polskiej Pieśni Artystycznej w Warszawie w 2001 roku (II Nagroda oraz Nagroda Specjalna), Konkursu Wokalnego w Dusznikach Zdroju w 2002 (II Nagroda oraz Nagroda Specjalna) oraz Międzynarodowego Konkursu Sztuki Wokalnej im.Ady Sari w Nowym Sączu w 2005 roku (Nagroda Specjalna).

Zadebiutowała na scenie Teatru Wielkiego Opery Narodowej w 2001 roku partią Olgi w zrealizowanym przez Akademię Muzyczną przedstawieniu Eugeniusza Oniegina P.Czajkowskiego.

Wzięła udział w prowadzonym przez Alberto Zeddę kursie Accademia Rossiniana 2003 w Pesaro we Włoszech, a nastepnie wystapiła w spektaklu Il viaggio a Reims w ramach Rossini Opera Festival.

Od 2003 roku jest solistką Warszawskiej Opery Kameralnej,gdzie zadebiutowała jako Arsace w Semiramidzie G.Rossiniego. Na scenie WOK występuje w operach Mozarta jako Annio (La Clemenza di Tito), Ramiro (La finta giardiniera), Ascanio (Ascanio in Alba), Farnace (Mitridate, Re di Ponto), w Il Barbiere di Siviglia Rossiniego jako Rosina oraz jako Awdotia Romanowna w operze Bernadetty Matuszczak Zbrodnia i kara.

Współpracuje z Teatrem Wielkim Opera Narodową (Delia w Il Viaggio a Reims G.Rossiniego, Guwernantka w Damie Pikowej P.Czajkowskiego,udział w Via Sancta Włodka Pawlika oraz w spektaklu Michała Znanieckiego Mandragora, Doremik w Magicznym Doremiku Marty Ptaszyńskiej), z Teatrem Wielkim w Poznaniu (Jadwiga w Strasznym Dworze Moniuszki i Cherubin w Weselu Figara Mozarta), a także z Operą Śląską w Bytomiu (Orfeusz w Orfeuszu i Eurydyce Glucka).

Często wykonuje równiez muzykę oratoryjną (m.in. J.S.Bacha, G.F.Haendla, A.Caldary, W.A.Mozarta, G.Rossiniego) oraz lirykę wokalną kompozytorów polskich i zagranicznych.

Wystepowała w wielu krajach europejskich oraz w Korei, Japonii i Stanach Zjednoczonych.

Laureatka Nagrody im.A.Hiolskiego w kategorii Debiut Operowy sezonu 2002/2003 za partię Arsace w Semiramidzie Rossiniego.