Sergey Drobyshevskiy

Ukończył Akademię Muzyczną w Mińsku i doskonalił swoje umiejetności na licznych kursach mistrzowskich prowadzonych m.in. przez takie osobistości jak Carlo Bergonzi.

Debiutował w partii Leńskiego w Eugeniuszu Onieginie Czajkowskigo w Operze w Ekaterinburgu.

Jego bogaty repertuar operowy obejmuje partie tenorowe w większości dzieł Giuseppe Verdiego, Giacomo Pucciniego i Gaetano Donizettiego. Z powodzeniem występował jako Vladimir w Kniaziu Igorze Aleksandra Borodina, kreował pierwszoplanowe role w Chowańszczyźnie Modesta Musorgskiego i Lady Macbeth mceńskigo powiatu Dymitra Szostakowicza. Śpiewał na scenach operowych w Manaus w Brazylii, w Budapeszcie, Mińsku, Ludwigshafen, Heidelbergu, Klagenfurcie, Rydze, Lizbonie, wielu operach we Włoszech. Był solistą Teatru Mariinsky'ego w St. Petersburgu, występował także na wielu festiwalach w Europie, Azji i Ameryce.

W ostatnim sezonie wystąpił w Borysie Godunowie Musorgskiego w Brukselii, w Sept, ils sont sept Prokofiewa w Concertgebouw w Amsterdamie , w Chowańszczyźnie Musorgskiego w Liceu Barcelona. Na Festiwalu Sztuk w Moskwie śpiewał Requiem Verdiego z Rosyjską Filharmonią Narodową. Z tym samym zespołem wykonał równiez Requiem Dworzaka.