Wojtek Gierlach

Studiował w Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie Kazimierza Pustelaka, którą ukończył wyróżnieniem Magna cum Laude. Jestst laureatem wielu międzynarodowych konkursów wokalnych. Orzymał m.in. I nagrodę na Konkursie im. Ady Sari w Nowym Sączu (1999), II nagrodę na konkursie wokalnym w Bilbao (2000), Premio Caruso w Mediolanie (2001), III nagrodę na Konkursie im. Francisco Viñas w Barcelonie (2004).

Zadebiutował w 1999 rolą tytułową w Imeneo Haendla w Warszawskiej Operze Kameralnej. Na deskach tej sceny wcielił się także w postać tytułową w Don Giovannim Mozarta.
Jako Leporello z tej samej opery wystąpił w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie oraz w Nico Theater w Kapsztadzie. Na warszawskiej scenie narodowej śpiewał także w La Boheme Pucciniego, w Łucji z Lammermooru i w Lukrecji Borgii Donizettiego, w Carmen Bizeta,
w Orfeuszu i Eurydyce Glucka.

W repertuarze posiada także partie z dzieł scenicznych m.in. Belliniego, Rossiniego, Webera, Rimskiego-Korsakowa, które z powodzeniem wykonuje w wielu teatrach europejskich. Równie ważne miejsce w działalności artystycznej Wojtka Gierlacha zajmuje repertuar oratoryjno-kantatowy, który obejmuje dzieła od epoki baroku do współczesności.

Artysta wziął udział w wielu nagranich płytowych, w tym Mojżesza w Egipcie, Dziewicy z jeziora i Hrabiego Ory Rossiniego (Naxos), Semiramidy Meyerbeera (Naxos), wersji koncertowej opery Cherubiniego Lodoïska (Warner Music Poland).