Moscow Piano Trio

Alexander Bonduriansky - fortepian

Vladimir Ivanov - skrzypce

Mikhail Utkin - wiolonczela

Trio należy do grona czołowych zespołów kameralnych na świecie. Jego członkowie są solistami Filharmonii w Moskwie i profesorami Moskiewskiego Konserwatorium. Wszyscy studiowali pod okiem legendarnych pedagogów - Bonduriansky zrobił dyplom w klasie prof. Bashkirova, Ivanov w klasie prof. Yankelevicha, a Utkin studiował w klasie prof. Rostropovicha a jako Trio, pracowali pod kierunkiem prof. Gaidamovicha.

Pierwszym znaczącym sukcesem zespołu była nagroda na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym ARD w Monachium w roku 1969. Potem była m.in. I nagroda na Konkursie w Belgradzie w 1972 roku, I nagroda na Interforum w Budapeszcie w roku 1975 i Złoty Medal na Festiwalu w Bordeaux w roku 1976.

Repertuar Tria obejmuje właściwie wszystkie klasyczne kompozycje na ten skład łącznie z utworami z towarzyszeniem orkiestry. Zawiera także wiele dzieł kompozytorów współczesnych, w tym utwory pisane specjalnie dla niego.

Gra Moscow Piano Trio charakteryzuje się wirtuozowską techniką, która w połaczeniu z wysoką kulturą muzyczną, wrażliwością i precyzją w realizacji najdrobniejszych detali partytury sprawia, że każdy jego koncert jest wydarzeniem niepowtarzalnym.

Moscow Piano Trio ma na swoim koncie wiele nagrań wydanych m.in. przez: Art & Electronics (USA), Le chant du monde (Francja), Tritonus oraz Marimba classics ( Niemcy), Vista Vera (Rosja).