NeoQuartet

Karolina Piątkowska-Nowicka - skrzypce

Paweł Kapica - skrzypce

Michał Markiewicz - altówka

Krzysztof Pawłowski - wiolonczela

 

NeoQuartet tworzą absolwenci Akademii Muzycznych w Gdańsku, Warszawie i Lucernie.

Zespół od czasu swojego powstania w 2006 roku wielokrotnie koncertował w Polsce jak i poza jej granicami, prezentując widowni głównie muzykę najnowszą, powstałą na przełomie XX i XXI wieku. Kwartet posiada w swoim dorobku artystycznym wiele prawykonań utworów kompozytorów młodego pokolenia, jak również z powodzeniem wykonuje kompozycje twórców należących do klasyki muzyki XX wieku.

W 2008 roku muzycy dokonali w Studiu im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie nagrania kwartetu Agnieszki Stulgińskiej. Kompozycja nagrana i wydana przez wytwórnie fonograficzną DUX została nominowana do nagrody Fryderyk w kategorii muzyka współczesna. Utwór ten został wydany także na płycie zrealizowanej z okazji jubileuszu 60-lecia Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

W 2009 roku kwartet wziął udział w jednym z najbardziej prestiżowych konkursów interpretacji muzyki współczesnej Gaudeamus w Amsterdamie, gdzie znalazł się w pierwszej dziesiątce wykonawców muzyki najnowszej na świecie.

Mimo wielu sukcesów muzycy nadal kształcą się, uczestnicząc regularnie w mistrzowskich kursach wybitnego niemieckiego skrzypka Sebastiana Hamanna, oraz polsko-niemieckich warsztatach poświęconych wykonawstwu muzyki współczesnej.