Daniel Reuss

W latach 2003 - 2006 był głownym dyrygentem RIAS Kammerchor w Berlinie, z którym nagrał wiele cieszących się powodzeniem płyt, takich jak: Le Vin Herbé Martina, Solomon Händla oraz Stravinskiego Les Noces. Nagrania zdobyły wiele nagród takich jak: Preis der Deutsche Schallplattenkritik, Echo Award, Midem Classical Award, Diapason d'Or, Choc du Monde de la Musique, Gramophone's Editor's Choice.

Daniel Reuss jest zapraszany do dyrygowania wieloma kameralnymi zespołami i orkiestrami w całej Europie. Stale współpracuje z Akademie für Alte Musik Berlin, MusikFabrik, Scharoun Ensemble, a także Radio Chamber Philharmonic. Latem 2006, na zaproszenie Pierra Boulez'a, Daniel Reuss dyrygował i prowadził kurs mistrzowski na Lucerne Festival Academy. W lutym 2007 roku zadebiutował na deskach English National Opera, Agrypiną Händla.

Od września 2008 pełni funkcję dyrektora artystycznego i głównego dyrygenta Chóru Estońskiej Filharmonii Narodowej. Za nagranie z Cappellą Amsterdam utworów Ligetiego i Heppenera otrzymał Diapason d'Or 2009. W roku 2010 razem z Chórem Estońskiej Filharmonii Narodowej i Cappellą Amsterdam zrealizował płytę z Golgotą Martina.