Gdański Festiwal Muzyczny 2023

GŁÓWNE KONCERTY W GDAŃSKU

19.05.2023, piątek, godz.19.00

Sala Koncertowa Polskiej Filharmonii Bałtyckiej

Inauguracja Festiwalu
Laureatka Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im.H.Wieniawskiego w Poznaniu 2022
Meruet Karmenova-skrzypce
Orkiestra Symfoniczna Polskiej Filharmonii Bałtyckiej
George Tchtchinadze – dyrygent


C.Debussy - Prélude à l'Après-midi d'un faune
J.Brahms – Koncert skrzypcowy D-dur op.77
B.Bartók – Suita z baletu  Cudowny Mandaryn op. 19 

20.05.2023, sobota, godz.18.00

Ratusz Staromiejski w Gdańsku

Mirosław Pachowicz – fagot
Izabela Paszkiewicz - fortepian


W programie m.in. światowe prawykonanie kompozycji Zbigniewa Kruczka

20.05.2023, sobota, godz.20.00

Sala Koncertowa Akademii Muzycznej w Gdańsku

Koncert Gdański
Camerata Gedania
Andrzej Kacprzak –dyrygent

21.05.20233, niedziela, godz. 20.00

Centrum św. Jana w Gdańsku

Polski Chór Kameralny Schola Cantorum Gedanensis
Capella Bydgostiensis
Jan Łukaszewski - dyrygent

22.05.2023, poniedziałek, godz.19.00

Sala Polskiej Filharmonii Bałtyckiej

Laureat Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Van Cliburna (Fort Worth, Texas USA) 2022
Dmytro Choni – fortepian
Polska Filharmonia Kameralna Sopot
Wojciech Rajski - dyrygent

L. van Beethoven – III Koncert fortepianowy c- moll op. 37
L. van Beethoven – II Symfonia D- dur, op. 36

23.05.2023, poniedziałek, godz.17.00

Studio Koncertowe Radia Gdańsk

Recital fortepianowy
Laureaci nagrody im.J.Waldorffa na Festiwalu Pianistyki Polskiej 2022
ProKosz Piano Duo
YEHUDA PROKOPOWICZ i ERYK KOSZELA - duet fortepianowy

23.05.2023, wtorek, godz.19.00

Centrum św.Jana w Gdańsku

LA VALSE DE L´ADIEU

Tobias Koch – fortepian historyczny


Recital chopinowski będący ilustracją muzyczną pierwszego francuskiego filmu niemego o Chopiniez roku 1927

24.05.2023, środa, godz. 19.00

Sala Polskiej Filharmonii Bałtyckiej

I Nagroda Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej im.J. Brahmsa 2022
Heathcliff Trio
Ashley Tong - skrzypce (Wielka Brytania)
Sebastian Kolin - wiolonczela (Wielka Brytania)
Jonathan Siahaan - fortepian (Dania-Indonezja) 


W.A. Mozart - Trio fortepianowe B- dur KV 502
J. Brahms - Trio fortepianowe c-moll op.101
J. Haydn - Trio fortepianowe e-moll Hob.XV:12
M. Ravel - Trio fortepianowe a-moll

25.05.2023, czwartek, godz. 19.00

Sala Koncertowa Polskiej Filharmonii Bałtyckiej

Laureatka Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Van Cliburna (Fort Worth, Texas USA) 2022
Anna Geniushene – fortepian
Orkiestra Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy
Mykoła Diadiura – dyrygent

E.Grieg – Koncert fortepianowy a-moll op.16

26.05.2022, piątek, godz.19.00

Sala Koncertowa Polskiej Filharmonii Bałtyckiej

Laureat Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Leeds 2021
Alim Beisembayev– fortepian
Orkiestra Symfoniczna Polskiej Filharmonii Bałtyckiej
Eugene Tzigane – dyrygent
L. van Beethoven – V Koncert fortepianowy Es – dur op. 73
L. van Beethoven – III Symfonia Es-dur „ Eroica”, Op. 55