Program
* * *KORZENIE
REZYDENT FESTIWALU – Christian Zacharias
- 11
maja
PIĄ - 19.00
Miejsce: Sala Koncertowa Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku
Inauguracja FestiwaluChristian Zacharias - fortepian,dyrygentOrkiestra Symfoniczna Polskiej Filharmonii Bałtyckiej
R. Schumann – Uwertura Manfred op. 115
F. Chopin – Koncert fortepianowy f-moll op. 21
J. Brahms – II Symfonia D-Dur op. 73
- 12
maja
SOB - 17.00
Miejsce: Studio Koncertowe Radia Gdańsk im. Janusza Hajduna
Jaga Klimaszewska – skrzypce Mateusz Rettner - fortepianW programie:
K.Szymanowski, G.Bacewicz - 19.00
Miejsce: Centrum św.Jana w Gdańsku
Olga Pasiecznik – sopran Aleksandra Anisimowicz - sopranCappella Gedanensis
W programie:
A.Vivaldi, G.F.Haendel, M.D.Freislich
- 13
maja
NIE - 18.00
Miejsce: Ratusz Staromiejski w Gdańsku
Bach StoriesMarcin Zdunik – wiolonczela Aleksander Dębicz - fortepian
- 14
maja
PON - 17.00
Miejsce: Studio Koncertowe Radia Gdańsk im. Janusza Hajduna
Recital wokalnyLaureatka Grand Prix Ogólnopolskiego Konkurus Wokalnego Impressio ArtMaria Domżał - sopran Anna Mikolon - fortepian - 19.00
Miejsce: Sala Kameralna Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku
Nadzwyczajny recital wokalnyOlga Pasiecznik – sopran Natalia Pasiecznik – fortepianW programie:
C.Debussy, M.Ravel, F.Poulenc, K.Szymanowski
- 15
maja
WTO - 17.00
Miejsce: Studio Koncertowe Radia Gdańsk im. Janusza Hajduna
Recital fortepianowyLaureat Estrady Młodych i nagrody im. J.Waldorffa 51 Festiwalu Pianistyki Polskiej w SłupskuPiotr Alexiewicz - fortepian - 19.00
Miejsce: Sala Kameralna Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku
Konstanty Andrzej Kulka – skrzypceCamerata Vistula
W programie:
Karol Lipiński, Ignacy Feliks Dobrzyński
- 16
maja
ŚRO - 19.00
Miejsce: Sala Koncertowa Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku
Koncert symfonicznyTakashi Yamamoto – fortepianPolska Filharmonia Kameralna Sopot
F.Chopin – Wariacje B-dur op. 2 na temat Là ci darem la mano z opery Don Giovanni W.A. Mozarta
F.Chopin – Fantazja na tematy polskie A dur op.13
- 17
maja
CZWA - 19.00
Miejsce: Centrum św.Jana w Gdańsku
J.Haydn – Stworzenie ŚwiataJoanna Freszel – sopran Ryszard Minkiewicz - tenor Wojtek Gierlach - basPolski Chór Kameralny
Orkiestra Sinfonia Varsovia
- 18
maja
PIĄ - 18.30
Miejsce: Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim
Maria Perucka - skrzypce Roman Perucki – organy - 19.00
Miejsce: Sala Kameralna Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku
Nadzwyczajny recital fortepianowyZwycięzca 9 Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w HamamatsuAlexander Gadjiev – fortepianW programie:
A.Berg, R.Wagner/F.Liszt, C.Franck. P.Czajkowski, K.Szymanowski,S.Prokofiew
- 19
maja
SOB - 19.00
Miejsce: Sala Koncertowa Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku
Zakończenie FestiwaluJan Lisiecki – fortepianOrkiestra Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy
M.Karłowicz - Odwieczne Pieśni
F.Chopin - Rondo à la Krakowiak F-dur op.14
F.Chopin - Koncert fortepianowy e-moll op.11